Czy olejki obciążają włosy?

Włosy mogą być naszym ogromnym atutem, jeśli odpowiednio zadbamy o ich pielęgnację. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo kosmetyków do każdego rodzaju włosów, od blond po rude i czarne, do włosów cienkich, normalnych lub grubych, łamliwych, przetłuszczających się, puszących się lub z łupieżem — wybór  produktów do włosów jest tak ogromny, że nie trudno się w tym wszystkim pogubić, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że każdy z producentów kosmetyków produkuje dodatkowo szampony, odżywki, maseczki do włosów lub olejki. Ponieważ niemal każda kobieta marzy o pięknych, grubych i lśniących włosach, które będą jej ozdobą, postanowiliśmy przedstawić Państwu niezawodny sposób na poprawienie kondycji włosów niezależnie od ich aktualnej długości. Sekretem pięknych włosów okazują się być prawidłowo stosowane olejki. Podpowiemy jak je stosować, aby nie obciążały włosów, tylko przywracały im ich naturalne piękno.

Regularne stosowanie olejków do włosów zabiegiem poprawiającym ich kondycję

Do standardowo przebiegającej pielęgnacji włosów, polegającej na ich regularnym myciu szamponem dostosowanym do rodzaju posiadanych włosów oraz nakładaniem masek lub odżywek, warto dodatkowo włączyć zabieg olejowania włosów. Regularne stosowanie olejków do włosów przywraca im witalność, dodaje blasku oraz sprawia, że są bardziej elastyczne i zdrowe. Olejki wnikają w skórę głowy oraz w strukturę włosa poprawiając ich kondycję, co staje się widoczne już po kilkukrotnym zastosowaniu odpowiedniego preparatu. Dla tych z Państwa, którym zależy na poprawie zdrowia i kondycji Państwa włosów nasza hurtownia Hair & Beauty professional cosmetics ma do zaproponowania kilka rodzajów olejków znamienitych marek w bardzo przystępnych cenach. Jednym z nich jest H-Zone Argan Activ Olejek do włosów w niewielkiej buteleczce 125 ml o ogromnej mocy. Znakomicie nada się do poskromienia puszących się, niesfornych włosów, dając natychmiastowy efekt w postaci błyszczących i miękkich w dotyku włosów. Wzbogacony o filtry UV dodatkowo będzie stanowił ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Można go stosować zarówno na suche jak i na mokre włosy. W naszej hurtowni mogą Państwo znaleźć produkt stanowiący połączenie odżywki wysokiej jakości z najprawdziwszym olejkiem arganowym prosto z Peru. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku osób, które są zwolennikami stosowania produktów łatwych w użyciu, niewymagających dodatkowego nakładu czasu i pracy. Odżywka Kativa Argan Oil nadaje się do każdego rodzaju włosów, po jej zastosowaniu mogą się Państwo spodziewać efektu w postaci lśniących i wygładzonych włosów. Nie obciąża włosów, dlatego nadaje się do zastosowania zarówno w przypadku włosów cienkich i delikatnych, jak też łamliwych oraz normalnych. 

Najczęstsze błędy popełniane przy stosowaniu olejków do włosów prowadzące do obciążania włosów 

W przypadku olejowania włosów należy pamiętać o tym, aby nie wcierać olejku od samej nasady włosów, ponieważ może to je niepotrzebnie obciążyć i sprawić, że będą wyglądały na przetłuszczone. Prawidłowo nałożony olejek można stosować nawet w przypadku włosów cienkich i delikatnych. W tym celu nakładamy olejek na rękę, rozcieramy go w dłoniach i pasmo po paśmie wcieramy w suche lub wilgotne włosy od połowy ich długości aż po końcówki. Tak naolejowane włosy pozostawiamy do wyschnięcia. W przypadku, gdy są Państwo posiadaczami włosów normalnych lub puszących się olejek można zmyć po 15-20 minutach. Będąc posiadaczami włosów cienkich należy olejek zmyć szamponem bez SLS-ów po około 10 minutach od aplikacji. W ten sposób włosy na długo będą odżywione i wzmocnione. Dla osób posiadających włosy słabe lub skłonne do łupieżu wynikającego z suchej skóry głowy, możliwe jest zastosowanie olejku w formie maseczki na włosy, którą po upływie półtorej godziny należy zmyć szamponem. Jest to czas wystarczający na to, aby wszystkie niezwykłe właściwości olejków zdążyły wniknąć w strukturę skóry i włosa. Należy również pamiętać o tym, aby uważnie czytać ulotkę produktu, który zamierzają Państwo zakupić. Odpowiedni olejek to taki, który nadaje się do Państwa rodzaju włosów, bądź przeznaczony jest do wszystkich rodzajów włosów. Źle dobrany olejek, zamiast pomóc, niepotrzebnie je obciąży. 

 

Wróć