Jak depilować woskiem bez podrażnień?

Gładka, jędrna, pozbawiona niedoskonałości skóra stanowi marzenie wielu z nas. Na szczęście nieustannie rozwijająca się branża kosmetyczna ma nam coraz więcej do zaoferowania, w tym skuteczniejsze i bardziej dopracowane metody depilacji.

Istnieje kilka sposób usuwania zbędnego owłosienia, wśród których zasłużoną popularnością cieszy się depilacja woskiem. Metoda ta jest tania, szybka, łatwo dostępna. Daje przy tym zadowalające efekty – włoski odrastają cieńsze i słabsze, a skóra pozostaje gładka przez kolejne trzy tygodnie. Ponadto można przeprowadzić ją samodzielnie w domu przy wykorzystaniu specjalnego aplikatora, poręcznych plastrów, pasty cukrowej. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób należy depilować woskiem tak, aby nie podrażnić skóry.

Skuteczna depilacja woskiem


Depilacja woskiem stanowi niezwykle skuteczną metodę usuwania niechcianego owłosienia. Jednak trzeba się do niej odpowiednio przygotować, a następnie postępować z zaleceniami producentów stosowanych kosmetyków. W ofercie prowadzonej przez nas hurtowni fryzjersko-kosmetycznej można znaleźć kosmetyki przeznaczone do użycia przed i po depilacji. Te pierwsze zadbają o jak najlepszą kondycję skóry, drugie natomiast wyciszą ją po zabiegu. Kosmetyki po depilacji działają odżywczo, kojąco, przeciwzapalnie, a przy tym przyśpieszają regenerację naskórka i oczyszczają go z pozostałości wosku.

Naszym klientkom proponujemy produkty po depilacji marki Ronney: drobny talk do ciała o delikatnym zapachu wanilii oraz odżywcze lotiony pozostawiające skórę jedwabiście gładką i miękką w dotyku. Wymienione artykuły szybko się wchłaniają, dzięki czemu nie pozostawiają tłustej warstwy. Ponadto można je stosować na wybrane partie ciała, w tym te najbardziej wrażliwe jak pachy czy strefa bikini. Zachęcamy również do zakupu kosmetyków wspomnianej firmy przeznaczonych do użycia przed depilacją – oczyszczą skórę z resztek innych produktów, odtłuszczą ją i osuszą, czyli kompleksowo przygotują do zabiegu. Wskazane kosmetyki zwiększą także przyczepność wosku lub pasty przekładającą się na wysoką skuteczność metody. Lotiony w piance marki Ronney mają przyjemny zapach limonki bądź wanilii, którego aromatyczne działanie łagodzi ból odczuwany podczas depilacji.

Przed przystąpieniem do zabiegu zaleca się wziąć ciepłą kąpiel – ciepła woda rozszerzy mieszki włosowe, dzięki czemu ból podczas usuwania włosków będzie mniejszy. Stosowanie kosmetyków stworzonych z myślą o depilacji woskiem pozwala szybko i bezproblemowo uzyskać upragniony rezultat, czyli niesamowicie gładką, pozbawioną podrażnień, głęboko nawilżoną skórę. Produkty te niezwykle skutecznie przygotowują skórę do zabiegu lub łagodzą powstające po nim podrażnienia. Należy również zainwestować w mocne i solidne paski przeznaczone do zrywania wosku wraz z włoskami. Te oferowane przez nas nie podrażniają skóry, nie rwą się podczas zabiegu, pozwalają na równomierną depilację. Paski trzeba nakładać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków, a następnie odrywać je zdecydowanym, szybkim ruchem w celu dokładnego usunięcia owłosienia. Należy także zaopatrzyć się w: bezpieczny, funkcjonalny, estetyczny podgrzewacz, praktyczne szpatułki oraz oczywiście w dobre jakościowo woski i pasty.

Warto podkreślić, że wszystkie dostępne w naszym sklepie artykuły pochodzą z polskiej dystrybucji, stanowią przy tym profesjonalne produkty, których nie można kupić w drogeriach.

Wróć