Jak prawidłowo kłaść lakier hybrydowy?

Starannie wykonany manicure hybrydowy to niezwykła ozdoba pięknych, kobiecych dłoni. Wiele z Pań zadaje sobie pytanie jak prawidłowo kłaść lakier hybrydowy i czy jest to możliwe w domowym zaciszu, czy może zawsze jest konieczne udanie się do salonu kosmetycznego? Czy wykonując taki manicure w domu uda się nam uniknąć najczęściej popełnianych w takiej sytuacji błędów? Na co zwrócić uwagę i jaki lakier wybrać? Śpieszymy z odpowiedzią. W paru prostych krokach przedstawimy Państwu jak należy prawidłowo wykonać precyzyjny i przede wszystkim trwały manicure hybrydowy w domu. 

Manicure hybrydowy krok po kroku

Aby odpowiednio wykonać estetyczny manicure hybrydowy, należy na samym początku przygotować paznokcie odpowiednio do zabiegu, wyrównać skórki i nadać paznokciom pożądany przez nas kształt. Warto do tego celu wykorzystać pilniczek o większej gradacji, znakomicie się nadadzą pilniczki o gradacji 180. Kolejnym zadaniem, przed jakim staniemy będzie wygładzenie nierówności paznokci za sprawą bloku polerskiego. Pozwoli nam to uniknąć mogących się pojawić po nałożeniu lakieru smug. Dopiero tak przygotowany do zabiegu paznokieć odtłuszczamy cleanerem i pokrywamy niewielką warstwą bazy hybrydowej, najlepiej tej samej firmy, co lakier. Każdą nakładaną warstwę lakieru i bazy hybrydowej, należy utwardzić pod lampą UV aż do całkowitego wyschnięcia nim sięgniemy po kolorowy lakier. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu ciemniejszego odcienia wybranego przez nas koloru lakieru możemy pokryć paznokcie dwiema warstwami lakieru, pamiętając, aby każdą suszyć osobno. Modnym w tym sezonie sposobem zdobienia paznokci jest także łączenie ze sobą różnych odcieni lakieru lub stosowanie odcieni typu ombre. Pamiętajmy jednak, że bez względu na to, na jaką wersję manicure`u się zdecydujemy, jako ostatni etap wieńczący cały proces zdobienia paznokci, powinniśmy zastosować top hybrydowy, który będzie warstwą ochronną naszej stylizacji. Top hybrydowy jest konieczny, aby zabezpieczyć pokryte lakierem paznokcie przed odpryskiwaniem lakieru oraz aby nadać mu dodatkowej głębi koloru. Także tę warstwę manicure`u hybrydowego należy odpowiednio utrwalić za pomocą lampy UV.

Jaki lakier hybrydowy wybrać?

Warto sięgnąć po sprawdzone firmy zajmujące się produkcją lakierów hybrydowych najwyższej jakości, jak chociażby te proponowane przez nas, do których należą lakiery z serii NeoNail. Są trwałe, odporne na działanie światła, zamknięte w szczelnych, ciemnych buteleczkach, mają wygodne w aplikacji pędzelki oraz znakomicie się ze sobą łączą i nadają  się jako podkład dla szablonów do zdobienia paznokci. Lakiery hybrydowe NeoNail dostępne są w pełnej palecie kolorystycznej począwszy od jaskrawych, żywych kolorów, które podkreślą odważną osobowość kobiety, która zdecyduje się na pokrycie nimi swoich paznokci, aż po neutralne, cieliste odcienie oraz kultowe pastele, które będą pasować do każdej stylizacji. Na rynku dostępne są zestawy do hybryd dla początkujących zawierające najważniejsze kosmetyki do wykonania manicure`u hybrydowego, począwszy od lampy UV, poprzez pilniczki, bloki polerskie, topy, lakiery i b

Wróć