Jak przechowywać lakiery hybrydowe?

Jeśli malujesz paznokcie i śledzisz najnowsze trendy w zakresie manicure, z pewnością słyszałaś już o lakierach hybrydowych.

Są one obecnie jednymi z najczęściej stosowanych lakierów w salonach kosmetycznych, ponieważ tworzą na paznokciach bardzo trwałą powłokę nadającą się do zastosowania niemal każdego rodzaju zdobień. Użycie lakierów hybrydowych zazwyczaj nie przysparza najmniejszych trudności także mniej doświadczonym niż kosmetyczki amatorkom lakierów. Jest to jeden z powodów, dlaczego ten rodzaj lakierów zyskuje ogromną popularność. Szykujesz się do zakupu lakieru hybrydowego a może już posiadasz go w swoich zasobach kosmetycznych? Bez względu, na jakiej to odpowiedzi udzieliłaś, z pewnością zależy Ci na tym, aby móc się cieszyć swoim zakupem jak najdłużej. Aby Ci to ułatwić postanowiliśmy przedstawić Ci kilka najbardziej przydatnych zasad dotyczących przechowywania lakierów, także hybrydowych.

Poznaj właściwości lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe zazwyczaj mają długi termin przydatności, jednakże polecamy na bieżąco sprawdzać termin ważności na buteleczce i nie korzystać z lakierów, które są przeterminowane. Lakiery hybrydowe mają dość gęstą konsystencję, dlatego przed ich aplikacją dobrze jest pamiętać o tym, aby kilkakrotnie wstrząsnąć buteleczką nim wyjmiemy pędzelek. Ułatwi to sprawną aplikację jednolitej powierzchni. Lakiery hybrydowe potrafią znakomicie się ze sobą łączyć, dlatego można za ich pomocą stworzyć dokładnie taki manicure, o jakim zawsze marzyłaś. Dostępnych jest kilka palet kolorystycznych: od klasycznych i delikatnych pasteli, przez lakiery z drobinkami brokatu aż po drapieżne i odważne nasycone czernie, czerwienie, zielenie i fiolety. Mogą one być także warstwą podkładową do innego rodzaju zdobień, warto zatem eksperymentować za pomocą np. naklejek na paznokcie lub brokatu. Lakiery hybrydowe nie nadają się do rozcieńczania, ponieważ tracą swoje właściwości. 

Bezpieczne przechowywanie lakierów hybrydowych — kilka wskazówek

Istnieje kilka głównych zasad co do prawidłowego przechowywania lakierów hybrydowych. Dzięki przestrzeganiu tych kilku wskazówek Twoje lakiery będą mogły Ci dłużej służyć zachowując prawidłową konsystencję i trwałość. Lakiery hybrydowe posiadają w większości nieprzezroczyste, wykonane z grubego szkła buteleczki, dzięki czemu są w zasadzie odporne na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Jednakże przechowując je należy pamiętać o tym, aby nie pozostawiać ich na dłużej na słońcu i zawsze dbać o to, aby po użyciu stawiać je w pozycji pionowej, co ułatwi nam późniejszą ich aplikację. Pamiętajmy także, że po każdorazowym użyciu buteleczkę należy zakręcić. Zabezpieczy to lakier przed rozlaniem oraz nie pozwoli na jego wysuszenie. 

W tym momencie z pewnością warto się na chwilę zatrzymać, by zastanowić nad idealną temperaturą do przechowywania lakierów hybrydowych. Najlepszym pomysłem będzie przechowywanie ich w pomieszczeniach, które są chłodne. Jeśli masz wyjątkowo ciepłe mieszkanie, możesz rozważyć przechowywanie lakierów w lodówce. Jeśli jednak nie jesteś zwolenniczką wysokich temperatur, śmiało możesz poprzestać na przechowywaniu lakierów hybrydowych w dowolnym pomieszczeniu, którego temperatura wynosi od 15 do 24 stopni Celsjusza, np. w sypialni na toaletce. Unikaj raczej pozostawiania buteleczek z lakierem w łazience, ponieważ większość łazienek ma zbyt wilgotne powietrze. Nie pozostawiaj ich tez w kuchni, gdzie się dużo gotuje, może to bowiem naruszyć strukturę lakieru. 

Znakomitym pomysłem może się okazać stworzenie własnej kolekcji lakierów hybrydowych i przechowywanie ich w przeznaczonym do tego celu kuferku. Zabezpieczy on lakier przed niepożądanym dostępem słońca, zapewni odpowiednią wilgotność i temperaturę. Dodatkowo wszystkie buteleczki będziesz miała w jednym miejscu, gustownie poukładane i gotowe do użycia. Wiele modeli kuferków na lakiery hybrydowe posiada dodatkowo schowki mogące Ci posłużyć do przechowywania w nich innych niezbędnych do wykonania manicure przyborów. 

 

Wróć